Nejedlé

Tis

Je neusporiadaný stále zelený strom alebo ker s vločkatou kôrou, tmavo zelenými ihličkami a červenými bobuľovitým plodmi. Plody sú obzvlášť jedovaté.
+

Vlčí bôb

Je 30-90cm vysoká rastlina podobná tej pestované na záhradách. Rastie na rúbaniskách a trávnatých miestach. Obvykle má malé lístky v tvare dlane alebo podobné lúčom kolesá a klasy modrých, fialových, zriedkavo ružových, bielych alebo žltých kvetov, tvarom pripomínajúce kvety hrochoru. Akákoľvek...
+

Rulík zlomocný

Môže byť až 1m vysoký, má oválne listy, jednotlivé fialové alebo zelené kvety v tvare zvončeka a lesklé čierne bobule. Rastie v lestnatých a zarastených oblastiach Eurázie. Všetky časti, zvlášť bobule, sú veľmi jedovaté.
+

Rozpuk jízlivý

Je priemerne 60-130cm vysoký, rozvetvený, má fialovo prúžkovaný stonku, dutý koreň, malé zubaté lístky sa 2-3 laloky a trsy malých bielych kvetov. Vždy rastie pri vode. Nepríjemne páchne a už jedno sústo môže spôsobiť smrť.
+

Bolehlav škvrnitý

Môže byť až 2m vysoký. Má dutý, fijalově škvrnitý stonku, zospodu svetlejšia hrubo zubaté listy, husté trsy malých bielych kvetov a biele korene. Rastie v trávnatých neobrábaných oblastiach. Nepríjemne páchne a je veľmi jedovatý.
+