Pasce

 

Pascí je celá řada.Popíšu tu tie najbežnejšie pre naše zvířata.Vždy to chce trpezlivosť a značnú dávku umu.Stejně sa vždy nemusí zadařit.K pascám môžete zver nalákať pomocou potravy.Klaďte pasce k NORA alebo do vyšliapaných cestičet a dávajte si pozor aby ste na nich a okolo nezanechali moc svojho pachu.Popřípadě ho potom zamaskujte napríklad otrením oka hlinou alebo blatom.

Oko s pružením - keď sa zviera chytí, západka sa uvoľní a korisť je vytiahnutá dovzduchu.Tato pasca je dobrá pre králiky či lišky.Chytí korisť prichádzajúce z oboch smerov a ideálnym miestom pre ňu je prirodzené zúženie vytvorené padlým kmeňom alebo skalou.

Oko s pružením a návnadou - mechanizmus je rovnaký ako pre oko so zavesením, ale korisť je tu lákanie chutným soustem.Smyčka leží na zemi a návnada je na povrázku nad nej.V okamihu, kedy sa zviera do návnady zahryzne, západka sa uvolní.Vhodné pre stredne veľké zvieratá, ako sú lišky.tato pasca môže byť umiestnená na voľnom priestranstve, pretože korisť je prilákaná návnadou.Dobrým miestom sú malé paseky v lese.

Prepnuté oko so zavesením - Protitlak kolíka (a), na ktorom klacík so slučkou (b) spočíva, bráni v tom aby bolo oko vytiahnuté do vzduchu.Když NSE zviera chytí, klacík sa slučkou spadne z kolíka a špagát sa sesmekne z jeho druhého konca . Vhodné pre malé zvieratá ako sú králíci.Umisťujte na zvieracie chodník.

Valivé oko so zavesením - tyčku s okom drží na mieste zaoblený zárez a povrázok ťahajúce nahor a najlepšie trochu vzad.Vhodné pre králiky a lišky.Přestože je vypruženia spustené len z jedného smeru, tyčka sa uvolnízápasem zvieraťa.

Oko s dvojitým pružením - dva mladé stromčeky sú nad zvieracie chodníkom ohnuté k sebe a spojené zářezy.Svislá tyčka s návnadou je priviazaná na koniec jedného z nich.ke každému stromčeku je možné pripevniť dve oká a aby si udržala tvar ich treba vyrobiť z pomerne silného drôtov.A to ďalší pasca vhodná na použitie na rúbaniskách na chytanie dravců.Když zviera pohne s návnadou, je vytiahnuté do vzduchu medzi oba stromčeky.