Zbrane

 

Popisovať tu napríklad výrobu luku by bolo na dlho a okrem toho je toho plný internet, takže to nejako zkrátím.Spíš vám len chcem predstaviť aké zbrane sa dajú používať a ich výrobu zaiste nejdete na internete bez problémov.

Luk - Najlepšie an jeho výrobu je dobre preschnuté drevo, ale bez toho sa asi budete musieť zaobísť keď nemáte dostatok času si drevo pripraviť a nechať ho proschnout.Ideální je použitie Tisu, ktorý používali anglickí lukostřelci.Stačí ale aj jalovec, dub, breza. Upravte lučište tak, aby jeho hrúbka bola u prostred 5cm a na koncoch ho zúžte na 1,5 cm.Asi 1,25 cm od oboch koncov vytvorte zárezy na tetivu.

 

Vrhacie prak - Je tvorený jednoduchou vreckom uprostred provazu.Nejlepším materiálom na vrecko je koža, ale môžete ju vyrobiť z akejkoľvek silnej tkaniny a povrazom môže byť kožený remienok alebo ho možno upléct z prírodných vláken.Kapsu pripevnite buď natiahnutím na povraz, alebo k nej obaja kusy povrazu z každej strany priviažte.

Použitie - vyberte si hladké okruhliaky o priemere asi 2cm a to čo nejhladší.Hranaté kamienky môžu síce narobiť väčšiu škodu, ale nelietajú po rovnej dráze.Prak roztočte nad hlavou tak, aby cieľ ležal v rovine rotace.Pusťte jeden koniec povrazu a kameň by mal letieť veľkou rýchlosťou as trochou cviku aj letieť na cíl.Pravděpodobně budete musieť s dĺžkou praku experimentovať aby ste dosiahli presnosti a dĺžky hodu.

Pružný prak - Je to zbraň školákov, ale Rimania používali podobné obrovské mechanické katapulty pri obléhání.Potřebujete silnú vetvu s vidlicou, najlepšie trochu pružnú, vinikající je lieska a kus elastického materiálu.Kus automobiloví alebo cyklistické duše je ideálny (a silnejší ako guma z oblečenia , ktorú však tiež môžete použiť). Vyrobte kapsu a priviažte ju doprostred gumy, ktré priviažte k vidlici.Jako muníciu použite kamene.

Bola - zbraň ktorú Eskimáci používajú na lov ptáků.Kameny zabalené do krúžkov z nejakého materiálu, oviazané povrazy o dĺžke asi 90cm, ktoré sú druhými konci pevne spojené.Držte zbraň za spojený koniec a roztočte ju nad hlavou.Po vypustení sa bola otáča vo vzduchu a pokrýva veľkú plochu.

Bola sa omotá okolo vtáka v letu, alebo sa zamotá okolo nôh či krku zvieraťa, strhne ho na zem a poskytne lovci čas na to ho zabiť.